KRONIKA PARAFIALNA 2024

WYMIANA USZKODZONYCH SZYB W BOCZNYCH, DUŻYCH OKNACH KOŚCIOŁA

KOŚCIÓŁ Z NOWYMI OKNAMI

W dniu 15 lipca przy jednoczesnym użyciu rusztowań (z jednej strony) i podnośnika (z drugiej) wymienione zostały przez firmę SIMBUD 3 uszkodzone szyby kościoła: wstawiono nowe z zespołem trzyszybowym oraz szprosami w kolorze brązowym. Ze względu na pogłębiające się pęknięcia uszkodzonych szyb prace te uznano za konieczne i pilne.

Koszt inwestycji brutto zamknął się w kwocie 15.867 zł.

Janikowo 14.06.2024 r.

PLAN NAPRAW DEKARSKICH DACHU KOŚCIOŁA

1. Czyszczenie i gruntowanie koszy zlewowych pomiędzy facjatkami (wypustami)

2. Klejenie papy termozgrzewalnej (5,2mm) na koszach zlewowych

3. Czyszczenie i uzupełnianie fug przy oknach oraz montaż obróbek blacharskich na parapety

4. Demontaż blachodachówki, czyszczenie obróbek blacharskich, ponowne zamocowanie blachodachówki i montaż nowych obróbek blacharskich

5. Czyszczenie rynien dachowych

6. Dołożenie rury spustowej w celu dalszego odprowadzenia wody od ściany (nad pokryciem dachowym zakrystii)

7. Wymiana wkrętów mocujących blachodachówkę

8. Uszczelnienie obróbek blacharskich przymocowanych do ściany budynku

9. Uszczelnienie gąsiora (na zwieńczeniu dachu)

10.Obcięcie rantów blachodachówki w dwóch koszach zlewowych
(dla poprawnego odpływu wody)

DACH PO NAPRAWIE

DACH PRZED NAPRAWĄ I W TRAKCIE PRAC NAPRAWCZYCH

POŻEGNANIE OPIEKUNA SWPK I Z - KSIĘDZA RAFAŁA PĘCHORZEWSKIEGO

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA I WARSZAWY 24-27.06.2024

PIELGRZYMKA PARAFIALNA

W terminie od 24 do 27 czerwca (pn–czw) odbyła się parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa i Warszawy z noclegami i posiłkami (śniadania i obiadokolacje) w Niepokalanowie. W programie znalazły się m.in.: Muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki (przy kościele św. Stanisława Kostki), Muzeum Powstania Warszawskiego, Wilanów ze Świątynią Opatrzności Bożej i zwiedzaniem Pałacu Wilanowskiego, Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Sejm RP oraz Archikatedra Warszawska z jej podziemiami, by pomodlić się wspólnie przy grobach Prymasa Tysiąclecia, Prymasa Glempa i innych wielkich Polaków, Cmentarz Powązkowski (z Mauzoleum Smoleńskim i Łączką Żołnierzy Wyklętych), Niepokalanów z Muzeum Św. Ojca Maksymiliana, przedstawieniami Misterium Męki Pańskiej oraz Panoramy historii Polski, czy Dworek Chopinowski w Żelazowej Woli.

Pogoda dopisała, Panu Bogu dziękujemy za ten piękny czas...!

KAPLICA ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE W NIEPOKALANOWIE

KAPLICA ADORACJI W NIEPOKALANOWIE

PRZED SEJMEM RP

W SEJMIE RP

CMENTARZ NA STARYCH POWĄZKACH

POWĄZKI WOJSKOWE Z ŁĄCZKĄ I MAUZOLEUM

CMENTARZ POWĄZKOWSKI Z MAUZOLEUM SMOLEŃSKIM

MUZEUM NARODOWE

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - DZWON POKOJU

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE

KOŚCIÓŁ DOLNY (podziemna kaplica) Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (u KS. JERZEGO).

PAŁAC W WILANOWIE

ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ W WILANOWIE

DWOREK CHOPINOWSKI W ŻELAZOWEJ WOLI

ZMIANY PERSONALNE DUCHOWIEŃSTWA W 2024

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie 24 czerwca i 1 lipca 2024.

WIKARIUSZE  (dekrety wejdą w życie 1 lipca 2024)

Ks. Rafał Pęchorzewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja w Kleczewie.

Ks. Krzysztof Kubaszewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie.

NIEDZIELA -19 MAJ 2024 - PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W NASZEJ PARAFII

NIEDZIELA 19 MAJ 2024 - ROCZNICA I KOMUNI ŚWIĘTEJ

NIEDZIELA POWOŁANIOWA 13 - 14 KWIECIEŃ 2024

NIEDZIELA  POWOŁANIOWA

Od sobotniego wieczora 13 kwietnia 2024 roku przez niedzielę 14 kwietnia, przeżywaliśmy w naszej Parafii Niedzielę Powołaniową. Gościliśmy Wspólnotę Klerycką z naszego, przeniesionego do Poznania Diecezjalnego Seminarium wraz z jej Moderatorem księdzem Andrzejem Nowickim. Ciesząc się darem wspólnoty w modlitwie o powołania do Służby Bożej także z naszej Parafii, dziękujemy naszym Gościom za posługę liturgiczną i za posługę słowa!

UROCZYSTOŚCI WIELKIEGO TYGODNIA 2024 ROK

BIERZMOWANIE W NASZEJ PARAFII - 2024