Menu

STOWARZYSZENIE 

WSPIERANIA  POWOŁAŃ 

KAPŁAŃSKICH  I  ZAKONNYCH 

W JANIKOWIE

 

"ŻNIWO JEST WIELKIE, ALE ROBOTNIKÓW MAŁO.

  PROŚCIE WIĘC PANA ŻNIWA, ŻEBY WYSŁAŁ ROBOTNIKÓW NA ŻNIWO SWOJE"

(Mt 9, 37 - 38)

Historia powstania Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich i Zakonnych Archidiecezji Gnieźnieńskiej powstało w Janikowie 16 listopada 1996 roku podczas Dni Skupienia, które odbywaliśmy w kościele Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Inowrocławiu. W Janikowie pierwsze spotkanie odbyło się 5 grudnia 1996 roku a pierwszym opiekunem KSWPKiZ został ks. proboszcz Ireneusz Doroszewski. Od tego czasu zmieniają się opiekunowie a członkowie Stowarzyszenia wytrwale codziennie się modlą i w wyznaczonych dniach skupienia uczestniczą.

Ostatni Dzień Skupienia z uwagi na obostrzenia sanitarne odbył się 28 września 2019 roku w Licheniu. Z Janikowa wraz z opiekunem uczestniczyło wtedy 14 osób.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 w Kaplicy Trójcy Świętej konferencją, którą wygłosił ks. dr Jakub Dębiec. O godzinie 12.00 w nawie głównej Licheńskiej Bazyliki sprawowana była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył abp. Henryk Muszyński. W homilii hierarcha przypomniał o pomyśle, któremu przyświecało założenie S.W.P.K i Z. Przypomniał o założycielu śp. ks. Janie Tadychu.

 

Panie pozwól mi zrozumieć, że droga prawdziwego ucznia wiedzie po drodze Mistrza i daj man odwagę abym nie myślał o swoich słabościach, lecz miał przed oczami Twoją Jazu obecność perłną zwycięskiej mocy...

 

Obecnie na terenie archidiecezji istnieje ponad 100 kół parafialnych, których członkowie wspierają i pomagają potrzebującym alumnom i codziennie modlą się o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

Skład Zarządu:

Anna Czerwińska - Przewodnicząca

Daniela Hulisz - Sekretarz

Urszula Konieczka - Skarbnik

Szczepan Czerwiński - Kronikarz

członkowie zwyczajni i wspierający powołania


Opiekunowie KWPK w parafii pw. Bł. Michała Kozala Bp i M. :

- od 16 listopad 1996 - ks. Proboszcz Ireneusz Doroszewski

- w latach 1997 - 2001 - ks. Paweł Włoch

- od 6 września 2001 - 30 czerwca 2005 - ks. Sławomir Brząkała

- od 1 września 2005 - 30 czerwca 2007 - ks. Janusz Popowski

- od 6 września 2007 - 28 czerwca 2012 - ks. Sławomir Zadłużny

- od 6 września 2012 - 30.czerwca 2017  - ks. Marek Salwa  

- od 7 września 2017 - 30 czerwca 2019  - ks. Sławomir Dziankowski

- od  1 lipca 2019 - ks. Rafał Pęchorzewski


Nowy Zarząd KWPK i Z:

ks. Rafał Pęchorzewski - opiekun

Marianna Frąszczak - Przewodnicząca

Daniela Hulisz - Sekretarz

Urszula Konieczka - Skarbnik

Marianna Frąszczak - Kronikarz

KAPŁANI  Z  JANIKOWA

O. Marian Lis – Oblat

Ks. Zenon Niemczyk

Ks. Mirosław Kiedzik

Ks. Wiesław Pałuczak

Ks. Bogdan Konieczka

śp. Ks. Paweł Wieczorek

Ks. Piotr Orzechowski

Ks. Mariusz Przygoda

Ks. Jacek Pawlak

Ks. Lech Mąka

O. Wojciech Banaszak – Oblat

Ks. Wojciech Orzechowski

O. Przemysław Szumacher - Werbista

 

SIOSTRY  ZAKONNE Z JANIKOWA

Aldona Górska – S. Marsela

Ewa Frąszczak – S. Bonawentura

S. Bożena Hulisz

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 czerwca 2024

(176. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

Statystyki

stat4u

Adres parafii

Kościół parafialny pw.

Bł. Michała Kozala Bp i M

88-160 Janikowo

ul. Kozala 1


Konto parafialne

Konto bankowe w PBS Janikowo

96 8185 0006 0000 0390 2000 0001