O G Ł O S Z E N I A

 D U S Z P A S T E R S K I E

  25. II. 2024 – 3. III. 2024

1.   Trwa Wielki Post. Zapraszamy młodzież i dorosłych na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogę Krzyżową (rano na g. 9.00 oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30) i na nabożeństwo Gorzkich Żali; w niedzielę na godzinę 16.30. Gorzkie Żale przeżywamy z pomocą objawień Bł. Anny Katarzyny Emmerich o Męce Pańskiej, przeniesionych na ekran w filmie "Pasja". W najbliższy piątek, wyjątkowo, już na godz. 16.30, zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową dla nich.  

Już dzisiaj zapraszamy również na tzw. Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek 8 marca Mszą św. o godz. 20.00 w naszym kościele a zakończy przy kościele Św. Jana Chrzciciela w Janikowie – Ostrowie.

2.    Przypominamy, że dziś o godz. 15.30 kolejne spotkanie naszego Kręgu Biblijnego: opowiadanie o biblijnym Potopie. Jak je rozumieć wierząc, że Pan Bóg jest Ojcem najlepszym, pełnym miłosierdzia?! Wiara domaga się zrozumienia, uczył nasz Papież!

3.    W bieżącym tygodniu, 1 marca, przypada I - szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.15. Komunia Św. (zwłaszcza dla dzieci) już przed Eucharystią i podczas Mszy św.

Litania do NSPJ po Mszy św. porannej i wieczornej.

4.    W najbliższą I - ą sobotę miesiąca 2 marca, modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od g. 6.15 różaniec, Godzinki, Msza św., wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie i błogosławieństwo.

5.  Posługa sakramentalna Chorych sprawowana będzie przez Ks. Rafała bliżej świąt. Zawczasu prosimy już o zgłoszenia nowych Chorych do stałej lub okazjonalnej posługi duszpasterskiej.

6.    Katolickie Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zaprasza pary niesakramentalne, które nie mają przeszkód w zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego, na weekend rekolekcyjny w dniach 15 – 17 marca w Gnieźnie (czas odnowy duchowej i pogłębiania miłości). Zapisy na stornie www.spotkaniamalzenskie.pl lub pod nr telefonu dostępnym w gablocie (604 858 469). Liczba miejsc jest ograniczona.

7.    O pomoc w posprzątaniu kościołaprosimy Parafian zul. Wewnętrznej 1, 3, 4 i 5. Dziękujemy Parafianom z domków przy ul. Słonecznej, którzy wczoraj  porządkowali naszą świątynię i za wszelkie składane ofiary. Gorące podziękowanie!

8.     W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy Śp. Władysława Niemczyk. Pogrzeb Śp. Teresy Słobodzian we wtorek o g. 10.00. Śp. Zmarłych i naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności, polećmy Bożemu Miłosierdziu…

9.  Na naszej parafialnej stronie internetowej: www.janikowokozal.parafia.info.pl pojawiły się w ramach uzupełnienia KRONIKI PARAFIALNEJ materiały z ostatniego półrocza 2023 oraz materiały z wydarzeń tegorocznych. Przy tej okazji przypominam o zeskanowanych parafialnych Kronikach (od roku 1988-go), które już są na stronie internetowej Parafii. Zarazem jeszcze raz uprzejmie proszę o udostępnienie na zasadzie wypożyczenia materiałów ( tj. relacji a zwłaszcza zbiorowych - grupowych zdjęć) z lat 1990 -1996 oraz 2014 - 2023, które naszą Parafialną Kroniką nie zostały dotąd objęte, aby stworzyć dostępną dla Parafian ciągłą, nieprzerwaną relację z wydarzeń, które miały miejsce w naszej Wspólnocie od początku jej istnienia.

  Ks. Piotr Waszak

CZTERY POSTACIE PRZEMIENIENIA PANA JEZUSA

LINK DO PROGRAMU PIELGRZYMKI WŁOCHY 2024

PROGRAM PIELGRZYMKI DO WLOCH w 2024 roku

Powrót


O G Ł O S Z E N I A

 D U S Z P A S T E R S K I E

  18. II. 2024 – 25. II. 2024

z ppoprzedniej niedzieli

1.  Trwa Wielki Post. Zapraszamy młodzież oraz dorosłych na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogę Krzyżową (rano na godz. 9.00 oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30)

Zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich Żali; w niedzielę na godz. 16.30. Gorzkie Żale przeżywamy z pomocą objawień Bł. Anny Katarzyny Emmerich o Męce Pańskiej, przeniesionych na ekran w filmie „Pasja.

W piątki, ale na godz. 17.15, zapraszamy wszystkie dzieci na „Drogę Krzyżową”dla nich.

2.  W niedzielę za tydzień, 25 II 2024, ale już na godz. 15.30 zapraszamy na chwilę do kaplicy a następnie do salki na kolejne spotkanie naszego Kręgu Biblijnego. Tym razem o biblijnym Potopie. Jak go rozumieć wierząc zarazem, że Bóg jest pełen miłosierdzia, jest Ojcem najlepszym?! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Wiara domaga się zrozumienia, jak uczył nasz Święty Papież Jan Paweł II.

3.  Pozostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w terminie od 24 do 27 czerwca. Zapisy w tygodniu po Mszy św. i w biurze parafialnym (zaliczka 200 zł).

Przypominamy jednocześnie pielgrzymom do Włoch i południowych Niemiec o spotkaniu przedpielgrzymkowym z przedstawicielem Biura w najbliższy czwartek 22 lutego po wieczornej Mszy św. (w salce nad kaplicą): podczas spotkania podpisanie umów, wpłaty zaliczek oraz omówienie interesujących pielgrzymów szczegółów wyjazdu. Pozostały 4 miejsca.

4.  Na naszej parafialnej stronie internetowej: www.janikowokozal.parafia.info.pl pojawiły się w ramach uzupełnienia KRONIKI PARAFIALNEJ materiały z ostatniego półrocza 2023. Przy tej okazji przypominam o zeskanowanych parafialnych Kronikach (od roku 1988-go), które już są na stronie internetowej Parafii. Zarazem jeszcze raz uprzejmie proszę o udostępnienie na zasadzie wypożyczenia materiałów ( tj. relacji a zwłaszcza zbiorowych - grupowych zdjęć) z lat 1990 -1996 oraz 2014 - 2023, które naszą Parafialną Kroniką nie zostały dotąd objęte, aby stworzyć dostępną dla Parafian ciągłą, nieprzerwaną relację z wydarzeń, które miały miejsce w naszej Wspólnocie od początku jej istnienia.

5.  W najbliższą sobotę, 24 lutego, w Markowicach organizowany jest w godz. 9:30 -13:00 Dzień skupienia „Żywego Różańca”. Osoby należące do stowarzyszenia, zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu, uprzejmie proszę o kontakt bezpośrednio po tej Mszy św.

6.  O pomoc w posprzątaniu kościoła prosimy Parafian: z domków przy ul. Słonecznej. Dziękujemy Parafianom z ul. Słonecznej 2 i 4, którzy wczoraj sprzątali kościół i za wszelkie składane ofiary!

7.  Informujemy także, iż w Środę Popielcową zebraliśmy ogółem do puszek (skarbonek przy wejściach z kościoła) na pomoc dla wyczerpanej i zniszczonej wojną Ukrainy i już przekazaliśmy na konto Caritas aż 2.361,43 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

8.  W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy Śp. Mariannę Dopierała. Pogrzeb Śp. Ewy Banasiak we wtorek o godz. 9.00.   Śp. Zmarłe oraz naszych bliskich polećmy Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

 

Dzisiaj jest

wtorek,
27 lutego 2024

(58. dzień roku)

Święta

Wtorek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Statystyki

stat4u

Adres parafii

Kościół parafialny pw.

Bł. Michała Kozala Bp i M

88-160 Janikowo

ul. Kozala 1


Konto parafialne

Konto bankowe w PBS Janikowo

96 8185 0006 0000 0390 2000 0001