Menu

O G Ł O S Z E N I A 

D U S Z P A S T E R S K I E

21. IV. 2024 – 28. IV. 2024  

 KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ dot. uroczystości ku czci Św. Wojciecha, Odpust św. Wojciecha 2024 - zaproszenie Prymasa Polski (youtube.com)

 

1. Przeżywając niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza prosimy Parafian o osobistą modlitwę o powołania do służby Bożej. Jednocześnie bardzo dziękujemy za pomoc w przyjęciu Wspólnoty kleryckiej w naszej Parafii w ubiegłą niedzielę! Bóg zapłać!   Niedziela Dobrego Pasterza – list Prymasa Polski • Archidiecezja Gnieźnieńska

2. Jeszcze dzisiaj, ale na godz. 16.00 zapraszamy na chwilę do kaplicy a następnie do salki na kolejne spotkanie naszego Kręgu Biblijnego. Tym razem o życiu Abrahama: Dlaczego – jak mówi Pismo Święte - jest on ojcem nas wszystkich (Rz 4,16)? i Co w ogóle przede wszystkim znaczy WIERZYĆ? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

3. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia (g. 11.00), kolejna próba liturgiczna przed tegoroczną uroczystością I Komunii w naszej Parafii. Prosimy o obecność wszystkich.

4. Już dzisiaj informujemy, iż w środę  1 maja planujemy rajd rowerowy do sanktuarium w Płonkowie. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Rafała.

5. Przyjętym zwyczajem z naszej Parafii organizowany jest też kolejny wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 roku. Oprócz rodziców kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz członków wspólnot modlących się za powołania zapraszamy wszystkich chętnych. Koszt 100 zł. Zapisy i szczegóły także u Ks. Rafała. Początek na Jasnej Górze o g. 10.00 w bastionie (konferencja i świadectwa osób wspierających powołania w inicjatywie Wspólnota dla powołań), zaś o g. 13.30, w kaplicy NMP Jasnogórskiej uroczysta Msza św.

6. O pomoc w posprzątaniu kościoła bardzo prosimy w najbliższą sobotę od g. 9.00 Parafian z ul. Głównej 23 i 25. 

7. W naszej Wspólnocie pożegnaliśmy Śp. Antoniego Nurczyka. Do wieczności odeszła również Śp. Hanna Czarniak, której pogrzeb w środę o g. 14.00. Śp. Zmarłych oraz wszystkich naszych Bliskich, polećmy Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

 


O G Ł O S Z E N I A 

D U S Z P A S T E R S K I E

14. IV. 2024 – 21. IV. 2024  

z poprzedniej niedzieli

1. Od sobotniego wieczora przeżywamy w naszej Parafii Niedzielę Powołaniową. Gościmy Wspólnotę klerycką naszego przeniesionego do Poznania diecezjalnego Seminarium wraz z jej Moderatorem. Ciesząc się darem wspólnoty w modlitwie o powołania do Służby Bożej także z naszej Parafii dziękujemy naszym Gościom za posługę liturgiczną i za posługę słowa!

2. Dziękując za oddolną inicjatywę grupy Parafian zapraszamy jeszcze dziś na godzinę 15.00 pod Krzyż Misyjny przy kościele na wspólną modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji Życia Nienarodzonego; jako duchową odpowiedź na wzmożone obecnie działania przeciwko życiu! 

3. W przyszłą niedzielę, Chrystusa Dobrego Pasterza, zgodnie z życzeniem Ks. Prymasa - wraz z innymi Parafiami naszej Archidiecezji - zebrane na składkę ofiary przekażemy na nasze Seminarium i na duszpasterstwo powołań. Już teraz: Bóg zapłać!

4. Od najbliższej soboty, 20 kwietnia (g. 11.00), rozpoczniemy zapowiedziane próby liturgiczne przed tegoroczną uroczystością Pierwszej Komunii w naszej Parafii. Dzień później w niedzielę 21-go, po Mszy św. o g. 10.30 zapraszamy dzieci klas IV z rodzicami na krótkie spotkanie informacyjno - organizacyjne w/s tegorocznej komunijnej ROCZNICY. 

5. Także w niedzielę za tydzień, 21-go, na godz. 16.00 zapraszamy jak zwykle na chwilę do kaplicy a następnie do salki na kolejne spotkanie naszego Kręgu Biblijnego. Tym razem o porozmawiamy o wierze Abrahama: Dlaczego jest on ojcem nas wszystkich (Rz 4,16)? i co w ogóle przede wszystkim znaczy wierzyć?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

6. Przypominamy parom, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński a nie ukończyły dotąd katechizacji przedmałżeńskiej, że katechizacja taka odbędzie się od 11 maja do 15 czerwca w Parafii św. Bonawentury w Pakości. Zgłoszenia na ostatnie wolne miejsca poprzez stronę internetową: [narzeczeni@archidiecezja.pl[

7. O pomoc w posprzątaniu kościoła prosimy w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Głównej 17 i 21. Dziękujemy bardzo Pani, która wczoraj pomagała uporządkować naszą świątynię oraz wszystkim, którzy to wcześniej czynili i jeszcze uczynią! Wielkie: Bóg zapłać!

8. Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszły Śp. Władysława Miłkowska oraz Śp. Magdalena Przybylska. Śp. Zmarłe i naszych Zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu...

 

Ks. Piotr Waszak

 Niedziela Dobrego Pasterza – list Prymasa Polski • Archidiecezja Gnieźnieńska

Dzisiaj jest

czwartek,
25 kwietnia 2024

(116. dzień roku)

Święta

Czwartek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Święto św. Marka, ewangelisty

Statystyki

stat4u

Adres parafii

Kościół parafialny pw.

Bł. Michała Kozala Bp i M

88-160 Janikowo

ul. Kozala 1


Konto parafialne

Konto bankowe w PBS Janikowo

96 8185 0006 0000 0390 2000 0001